[ Поиск ] [ Регистрация ] [ Пользователи ] [ Вход ]

  Список форумов ›››› Железки ›››› Просмотр темы

Мануал по переборці ашан-вилок

Автор Сообщение
 MarkZub

На сайте с 08.04.2014
Репутация: 5
Сообщений 20
Пол: Мужской(23)
Город: Дрогобич
Стиль: MTB:Enduro
Байк: KTM Prowler 3.0 + Marzocchi 66 SL ATA
20 июл 2015 в 23:23

І так, дорогі байкери, вирішив написати статтю про переборку ашанських вилок. Сталося так, що мій Leader Fox Disident

вирішив узяти лікарняний (зламалася перекидка), і от дуріючи, вирішив перебрати вилку на велику своєї сестри.

Зараз, вже в похилі літа, дідуля розказує внукам: «А у мене був велосипед». Ну я ше не дідуля, але все рівно скажу:

« А у мене був велосипед, називався він Azimut U-Tech ». 

Трохи з історії велосипеда: Був виготовлений в 2005 році (штамп на вилці), куплений в 2006 моїм дядьком,

катаний рік і поставлений в підвал аж до 2012, коли його було урочисто передано мені:

 

 dO0rStSgJMA.jpg

З нього і почалося моє вело життя. Компліт описувати не буду (і так все китайське), єдине, що були замінені

пластмасові педалі на металеві Wellgo, винос на такий самий (зірвав різьбу),  шатуни Prowheel  і картриджна  каретка VP

(старі шатуни були робиті і дядько їх приварив).

Ми трішки відступили від теми. Оскільки перший байк, як і першу тачку, не забувають, час від часу він проходить ТО.

На цей раз було вирішено перебрати вилку.

Поїхали!

1)Ну, зняти вилку, напевне, зможе кожен, відкрутити пару болтів і зняти колесо не складуть проблеми. І так, вилка знята:

  

  

2)Оскільки ашанські вилки зовсім не схожі за зборкою з стандартними, тому процес розборки буде іншим.

Насамперед,  для  того, щоб зняти штани з стандартних вилок, потрібно відкрутити болт, який знаходиться знизу штанів.

В ашанських вилках такого болта немає, він знаходиться всередині ніг, тому потрібно зняти топкепи:

 

 

3)І так, ми зняли топкепи.  Акуратно перевертаємо вилку, можливо, хтось з’явиться на цей світ. В мене вилізло таке:

 

 


 

 

4) Тепер, коли «зайві запчастини не вивалюються на двір» ми мусимо відкрутити болт, який знаходиться всередині ніг.

Болти бувають різні: під шестигранник 5 і 6, в мене взагалі була зірочка (розмір не пам’ятаю). 

Для того, щоб дістати головкою біти до ключа, можна напиляти на кінці сталевого дроту шестигранник потрібного вам

розміру, але я використав нехитрий інструмент, який знайшов в гаражі:

 

5)Ми викрутили болти. Тепер дістаємо «кишки». Бажано дістати пару старих ганчірок (на випадок, якщо буде масло).

Спочатку треба вийняти пародію на башинги. Сальники, як такі взагалі відсутні. Озброївшись 2 парами плоскогубців, їх

досить легко вийняти:

 

 

6)Потім дістаємо проставки між ногами і пружинами (якого хєра вони там роблять , я сам не знаю) і самі

пружини (вони були з гумовими вставками, яких нема на фото – викидуйте їх нафіг – вони обмежують хід вилки та

довжину пружин):

 

7)Все гарненько змазуємо і готуємось запихати назад:

 

8)Не спішимося ліпити все назад. Я зробив так само – і облом – вилка як і була дерев’яною, так і лишилася. Проблема

була в так званих «башингах»:

 

 

Поперечні лінії зжимали ноги, і тому вилка не ходила. Як на мене, потрібно взагалі їх нафіг викинути і придумати шось

нове, але під рукою нічого не було. Літол 24 не помагав – потрібна постійна смазка.

Тому я вирішив в кожній нозі зробити по 2 ванни – одну для пружини, другу для «башингів». Тому збирати вилку

потрібно так: Закладаємо пружину, заливаємо масло (Я залив 2 шприца на 10 мл переробкою – оригінального було шкода,

все таки ашан). Ставимо проставки (якщо вони були, якщо ні, то стараємося  герметизувати нижню ванну, щоб масло не

перетікало з верхньої). Тоді закладаємо «башинги», ноги, закручуємо їх і між «башингами» і ногами заливаємо масло

(я залив те саме і ту саму кількість, що і в першу ванну). Можна поекспериментувати з довжиною пружин, збільшити

хід вилки:

  
 

 

Як результат: вилка під моєю вагою (58 кг) почала просідати на 1 см (непоганий сег), на ямах веде себе як коли,

з бордюра спрацьовує, як повноцінна вилка. Ясна річ, багато очікувати не треба, оскільки тут немає ані сальників,

ані нормальних башингів. Якщо вдасться придумати альтернативу і вилка буде працювати, обов’язково про це напишу,

можливо хтось знає і підкаже. Спосіб підходить для переборки любих вилок: ашанських (Azimut, Ommi, Formula і т.д.),

бюджетних вилок відомих компаній (RST, Rock Shox, Sr Suntour).  Але на майбутнє – старайтеся купляти вилки, які легко

перебираються і ремонтуються. Ясна річ, комусь це не по кишені, ціни високі, але повірте, кількасот гривень не спасуть

ваших нервів, часу, проведеному в інтернеті у пошуках вирішенні тої чи іншої проблеми та грошей на покупку нової вилки.



Enduro - це вам не дх.....
Cсылка на пост
+8
Поделиться:
VKontakte Facebook
 reanimatore666

На сайте с 18.03.2014
Репутация: 44
Сообщений 108
Пол: Мужской(26)
Город: Полтава
Стиль: MTB:DirtJumping
Байк: LF Dragstar 2005 RS Pike 351
20 июл 2015 в 23:25

Поправь форматирование. 

Cсылка на пост
-1
 MarkZub

На сайте с 08.04.2014
Репутация: 5
Сообщений 20
Пол: Мужской(23)
Город: Дрогобич
Стиль: MTB:Enduro
Байк: KTM Prowler 3.0 + Marzocchi 66 SL ATA
20 июл 2015 в 23:39

Сорі, фотки будуть завтра

Enduro - це вам не дх.....
Cсылка на пост
0
 tremolo

На сайте с 19.10.2007
Репутация: 150
Сообщений 2283
Пол: Мужской(44)
Город: киев
Стиль: MTB:Freeride
Байк: отсутствует
20 июл 2015 в 23:41

и на кой хрен это нада?

дразню гусей и идиотов.
Cсылка на пост
+5
 Autumn Soul

На сайте с 04.10.2009
Репутация: 167
Сообщений 987
Пол: Мужской(32)
Город: Херсон,Севастополь
Стиль: MTB:Downhill
Байк: Norco Aurum
21 июл 2015 в 00:03

вилка під моєю вагою (58 кг) почала просідати на 1 см (непоганий сег)    

без обид но я не знаю с чего в этом предложении больше смеятся


Тормоза прежде всего должны быть модными ©gornyi_lis
Cсылка на пост
+2
 artist1994

На сайте с 17.08.2014
Репутация: 70
Сообщений 151
Пол: Мужской(23)
Город: Сумы
Стиль: MTB:Freeride
Байк: stumpjumper st 29 2019
21 июл 2015 в 01:53

Всё намного проще 
берём снимаем "топкепы"
Откручиваем штанги
Снимаем штаны
Снимаем внутри пружин проставки резиновые
Убераем 1 пружину если вы не 70Кг+
Далее отверткой снимаем сальники если они  снимаються   вытераем всё насухо пихаем кучу смазки (Желательно нормальной) и всё пихаем обратно и тадам вилка работаетsmiley-nrg.gif

Street Fighter писал(а):
+ свой в очко себе засунь



Cсылка на пост
+1
 Сява Author

На сайте с 17.11.2009
Репутация: 134
Сообщений 1126
Пол: Мужской(28)
Город: ЖИТОМИР
Стиль: MTB:Street
Байк: ПРОДАЛ >:-3
21 июл 2015 в 14:29

прикольно конечно + тебе за старания , но те кто будут пробовать перебрать этот химус , их единици) 

— Ты понимаешь, что ты поехавший? Уже всё. Не я, бл*дь, поехавший... не он, бл*дь, а ты! >:-3
Cсылка на пост
0
 ParanoidZ

На сайте с 29.09.2014
Репутация: 3
Сообщений 53
Пол: Мужской(28)
Город: Херсон
Стиль: MTB:Street
2 авг 2015 в 18:13

Где изображения

Cсылка на пост
0
 Walrus

На сайте с 02.08.2015
Репутация: 3
Сообщений 24
Пол: Мужской(30)
Город: Киев
Стиль: MTB:Enduro
2 сен 2015 в 11:50

MarkZub писал(а):
Сорі, фотки будуть завтра

Не кидайте тему, додайте фотки!

You can do anything you set your mind to, man...
Cсылка на пост
0
  [ Подписаться на ответы в данной теме ]



ПОХОЖИЕ ТЕМЫ (сортировать по релевантности или по дате)
Посл. ответ Тема Автор Ответ. Просм.
29 окт 2014 в 00:00
  Поженить ашан ротор с не ашан втулкой.
  На страницу 1, 2
ilya1997512310530
27 янв 2012 в 00:00
  Ашан Club
  На страницу 1, 2
Shazzy3311903
27 июл 2013 в 00:00
  Ашан мастерс.
  На страницу 1, 2
our power2810994
23 сен 2012 в 00:00
  Ашан - смерть.
  На страницу 1, 2
Reket2710922
30 июн 2012 в 00:00
  Fort (ашан) Dominator Bobchick196109

  Список форумов ›››› Железки

  Форум:   







© 2003-2024 X-Bikers.com - горный велосипед, велотриал, фрирайд, стрит, дёрт, BMX
Размещение рекламы на сайте
Использование материалов без разрешения владельцев не допускается