[ Поиск ] [ Регистрация ] [ Пользователи ] [ Вход ]

  Список форумов ›››› Железки ›››› Просмотр темы

15 основных вопросов при разработке рамы мечты


Автор Сообщение
 iklo

На сайте с 27.10.2015
Репутация: 23
Сообщений 51
Пол: Мужской(33)
Город: Kiev
Стиль: MTB:Park
14 окт 2016 в 15:05

Так є новини!

Закінчив в чора розробку конструкторської документації.

ну й рендер для затравки
%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%802.JP
 

В цей проект я вклав свій досвід виготовлення рам, як-не-як уже 7 рам можна зарахувати, 4 з яких підвіси. Тобто мінімум заморочок, максимум естетики і легкості обслуговування.

%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%80.JPG

Я не є гуру проектування, і солід використовую лише напевно на 1% від його можливостей. Використовую його більше для візуалізації своїх рішень і для уникнення грубих помилок. Тому модель, що викладаю, навряд чи можна порахувати на надійність. Креслення ще ті, якщо поряд покласти книжечку ЕСКД то вона може запалати від сорому. На шару піде)
%D0%94%D0%B5%D1%82%D0%B0%D0%BB%D1%96.JPG
Качати архів з кресленнями Ссылка

Ось, як я відповідаю на раніше поставлені мною питання :

  1. Робимо лінки самі, максимально прості.

  2. Будуть використовуватись уніфіковані вінти м8 під шістиграник майже всюди.

  3. Підшипники будуть стандартні: 8х24х8; 8х20х7 (в николая в оригіналі 8х22х8)

  4. Підшипники непотрібні  

  5. Робив уже з труб, меньше мороки і лекші, але найти трубу проблемно, щоб підшипник туго впресовувався, тому ні.

  6. Додав трикутник між підсидельною і верхнею трубою.

  7. Вкоротив і зробив по іншому, все виходить акуратніше і меньше мороки.

  8. Додав косинки, незабуваємо заварювати лише з 3 сторін.

  9. Знову ж вкоротив.

  10. Залишив як було, можливо перероблю, щоб була одна  гнута деталь.

  11. Писав з верху.

  12. Потрібно під конкретний аморт підлаштовуватись.

  13. Напівінтеігрований 1,5”.

  14. Рішив не заморочуватись, більше подобається варіант кріплення троса на 3м-липучці.

  15. Для початку знову ж 10х135, можна і вісь, можна і ексцентрік, можна і вісь під болт))


Дякую всім хто допомагав розібратись і тим хто стежив за темою.

Наступний крок виготовлення і випробування, та для цього потрібно виділити час та гроші. 
Стежте за темою, рано чи пізно у всіх буде АМ рама виготовлена майстернею Furor Bikes, або власноруч, або іншою майстернеюsmiley-trololo.gif



Cсылка на пост
+7
 Skruffi

На сайте с 10.07.2011
Репутация: 245
Сообщений 3292
Пол: Мужской(33)
Город: Днепродзержинск
Стиль: MTB:Street
Байк: Cube Stereo, WTP Envy
15 окт 2016 в 10:06

Вангую там отвалится в первую очередь.
image.png

Cсылка на пост
0
 Romaniuk

На сайте с 25.10.2005
Репутация: 390
Сообщений 1613
Пол: Мужской(37)
Город: Lviv
Стиль: MTB:DirtJumping
Байк: Elements Titanium+Fox 831 & Scutum+66RC2X
15 окт 2016 в 14:11

Підтримую
Skruffi, вузол заслабенький виходить, принаймні з візуалізації. Треба пластину потовстіше..

Мої контакти [ Ссылка ]
Cсылка на пост
0
 Skruffi

На сайте с 10.07.2011
Репутация: 245
Сообщений 3292
Пол: Мужской(33)
Город: Днепродзержинск
Стиль: MTB:Street
Байк: Cube Stereo, WTP Envy
15 окт 2016 в 16:19

извиняюсь за столь плохое влаадение пейнтом, но в целом думаю будет понятно.
Я бы сделал такую "коробку"
thumb.png


Возможно подобную "коробку" нужно делать в месте соединения линка с нижней трубой

Cсылка на пост
0
 nord2013

На сайте с 07.04.2013
Репутация: 197
Сообщений 373
Пол: Мужской(23)
Город: Львов
Стиль: MTB:Freeride
Байк: Scott Voltage fr 730
15 окт 2016 в 16:31

а мені здається що краще б було зробити таке 
0aAIE4L2gFU.jpg

більше швів і мороки але воно буде на віки вічні
 

Cсылка на пост
+1
 Leva Rodriguez

На сайте с 24.05.2011
Репутация: 178
Сообщений 2331
Пол: Мужской(17)
Город: Hamburg
Стиль: MTB:Downhill
Байк: Winora flitzer/trek slash 9.8
15 окт 2016 в 22:11

Левое нижнее перо должно быть ровное, иначе отвалится... Прям за изгибом на сварке...
Пример отвализмов -лапьеры, трэки,бергамонты,и прочее, скотт вольтаж , это из свежего...
Оно бы лучше оба, но втрое ровным сделать нереально там цепь мешает...

Я бы стал чемпионом мира по ДХ,
но мне мешают силы природы
Гравитация и возможность обосраться...
Cсылка на пост
0
 Romaniuk

На сайте с 25.10.2005
Репутация: 390
Сообщений 1613
Пол: Мужской(37)
Город: Lviv
Стиль: MTB:DirtJumping
Байк: Elements Titanium+Fox 831 & Scutum+66RC2X
16 окт 2016 в 09:53

Leva Rodriguez писал(а):
Левое нижнее перо должно быть ровное, иначе отвалится...

така конструкція також до одного місця, вже не одні такі пера переварив, Cube, Author і ще бегето різних ррам, всіх вже навіть не пам"ятаю, але суть в тому, що якщо одне перо пряме, а друге зігнуте вони всі тріщать в одному місці на тій перемичці, що йде між перами.

Мої контакти [ Ссылка ]
Cсылка на пост
0
 Leva Rodriguez

На сайте с 24.05.2011
Репутация: 178
Сообщений 2331
Пол: Мужской(17)
Город: Hamburg
Стиль: MTB:Downhill
Байк: Winora flitzer/trek slash 9.8
16 окт 2016 в 12:18

Дв линк... (джаинт маэстро) ????

Я бы стал чемпионом мира по ДХ,
но мне мешают силы природы
Гравитация и возможность обосраться...
Cсылка на пост
0
 iklo

На сайте с 27.10.2015
Репутация: 23
Сообщений 51
Пол: Мужской(33)
Город: Kiev
Стиль: MTB:Park
17 окт 2016 в 20:27

Добрався до компа, а так? хоч мені більше подобається симетрія, та виходить ніби економія в вазі і вартості, тобто виходить ідеї запозичені з норко актуальні і тут
 %D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%803.JP

[+] детальніше
%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%805.JP%D1%80%D0%B5%D0%BD%D0%B4%D0%B5%D1%804.JP


Cсылка на пост
+3
 nord2013

На сайте с 07.04.2013
Репутация: 197
Сообщений 373
Пол: Мужской(23)
Город: Львов
Стиль: MTB:Freeride
Байк: Scott Voltage fr 730
17 окт 2016 в 20:35

вже набагато краще, але то б всьо пожирніше зробити
жирність = надійність (без перебору звичайно)
доречі, в темі не знайшов
з якого матеріалу планується то всьо робити? зі сталі чи алю? 

Cсылка на пост
0
 iklo

На сайте с 27.10.2015
Репутация: 23
Сообщений 51
Пол: Мужской(33)
Город: Kiev
Стиль: MTB:Park
17 окт 2016 в 20:50

nord2013, так як це відкрита документація, то хто з чого гаразд, хтось з звичайної сталі, хтось з хромоля, якщо робити з алю, то треба дійсно збільшувати діаметр труб десь на 50% збільшити і товщину,  і діаметр труб,
наприклад: зараз в моделі труби 38х1,5; 32х1,5 то для алю потрібно 50х2,5; 35х2

Cсылка на пост
0
 nord2013

На сайте с 07.04.2013
Репутация: 197
Сообщений 373
Пол: Мужской(23)
Город: Львов
Стиль: MTB:Freeride
Байк: Scott Voltage fr 730
17 окт 2016 в 21:19

але алю навіть зі стінками в 2 рази більшими буде достатньо легший чим зі сталі
добре було б з алю робити) 

Cсылка на пост
0
 Romaniuk

На сайте с 25.10.2005
Репутация: 390
Сообщений 1613
Пол: Мужской(37)
Город: Lviv
Стиль: MTB:DirtJumping
Байк: Elements Titanium+Fox 831 & Scutum+66RC2X
17 окт 2016 в 22:31

iklo писал(а):
50х2,5
а ось це вже явний перебір, найгрубша труба в велосипеді це підсидільна ~2 мм стінка
все решта 1,5 - 1,2 мм (пер не стосується), а в батінгових трубах центр труби може бути 0,8 мм (мав раз необережність взяти варити таку раму, вона потім тріснула під клієнтом, віддав гроші і все..)

 


nord2013 писал(а):
добре було б з алю робити)

алю хоче термообробку інакше буде деформуватись!


nord2013 писал(а):
але то б всьо пожирніше зробити

 можна чугун в середину залити smiley-bj.gif smiley-trololo.gif

Мої контакти [ Ссылка ]
Cсылка на пост
0
 Leva Rodriguez

На сайте с 24.05.2011
Репутация: 178
Сообщений 2331
Пол: Мужской(17)
Город: Hamburg
Стиль: MTB:Downhill
Байк: Winora flitzer/trek slash 9.8
18 окт 2016 в 00:06

Ну и да, чтоб ты понимал, что в среднем , нагрузка на пружину аморта около трех тонн это в конце хода,ну, точнее имей в виду...

Я бы стал чемпионом мира по ДХ,
но мне мешают силы природы
Гравитация и возможность обосраться...
Cсылка на пост
0
 Judge_Lich

На сайте с 20.06.2014
Репутация: 54
Сообщений 270
Пол: Мужской(24)
Город: Киев (Борщага)
Стиль: MTB:Enduro
Байк: Rose uncle jimbo 2015/
18 окт 2016 в 17:41

3Nv5LHz4e4o.jpg

uZ1RBEbJBhw.jpg
exAF0nzHvwM.jpg
це так звысно фото для роздуму ось як зроблено крыпленя лынка аморта та нижніх пер в мене на рама рама по компановці схожа на ніколаая 
fMGYtrt2foc.jpg 

Cсылка на пост
+6
 Delazarus

На сайте с 17.03.2015
Репутация: 11
Сообщений 124
Пол: Мужской(41)
Город: Полтава
Стиль: MTB:Park
Байк: HornetPikeM8000 Zee, Author Impulse II
19 окт 2016 в 20:09

Прекрасно, чудово!

Хочется задать 2 вопроса.  

1) Если говорите. что грошики надо будет - то хоть примерно укажите порядок суммы. И куда кидать?
2) я не эн инжиниар, но я смотрел ролик Степанова про сварку и где ломаются рамы (rofl) :) и т.п. Так вот вызывает смущение такие узлы:
подседельная труба. Она принимает сильные нагрузки, и при этом вы ее варите или сгибаете в центре (я не понял точно), в любом случае - это удорожание конструкции и снижение надежности как по производственым факапам, так и по факту формы. Идея такая, что бы не пытаться крепить ее к кареточному узлу. Как я понял Степанова, то варка всего подряд в одном месте - это фигово, там всякие напряжения метала и т.п. И вот если вы прицепите ее выше к нижней трубе, а не каретке, то, и сложность самой трубы уменьшите и напряги в самом узле уберете. И при этом, может быть, получится приваривать кареточную трубу к нижней трубе не влоб/а скошенно - что-то в моем мозге говорит, что так надежнее будет.
3) если вы хотите сделать народный байк, то было бы щикарно сделать что-то, что бы можно было ставить аморты ну разных длин. Я ВАЩЕ нихрена не понимаю в них, но немножко столкнувшись с вопросом выбора аорта к несуществующей еще у меня рамы, я понял, что это адовый ад, и очень многоамортов отпадает.  Если на данный момент не идет речь о супер крутых показателях рамы, то. возможно, можно что-то сделать и пожертвовать чем-то ради большей свободы в выборе аморта?
4) Упоры треугольные, снова же, никакого знания сапромата у меня нет, но вроде если их сделать цельными, без дырки, то можно и меньший размер (вес) использовать, и с одного листа больше выйдет (возможно).

Прошу прощения, если много тупняка написал. Просто вот разделяю ваш душевный порыв :)

От улыбки станет всем теплей (с) Джокер
Cсылка на пост
+1
 iklo

На сайте с 27.10.2015
Репутация: 23
Сообщений 51
Пол: Мужской(33)
Город: Kiev
Стиль: MTB:Park
20 окт 2016 в 01:05

Ох відчуваю в результаті наш колективний разум доведе врешті до такого творіння


Judge_Lich, класний байк, так буду мати на увазі, може щось і запозичу

Delazarus,

1. з приводу донату. Ніколи серйозно не задумувався над цим питанням, знаю наскільки люди не поспішають ділитись кровними, ще й тотальна любов до халяви, тому клянчити зовсім не хочеться, а от по типу сrowdfunding доволі цікаво працювати. З однієї сторони це стимуляція розробки, появляються зобов’язання перед тими хто вклався довести проект до кінця, а з іншої цікаві фітчі для кожного. Ще й будемо знати, що не всім байдуже і наші безсонні ночі не даремні. 

Ось що спадає на думку в першу чергу по бонусам: персоналізація (ім’я, нік на табличці, на елементі рами), знижка на виготовлення рами пропорціональна розміру вкладення, щось по типу дошки пошани в шапці теми і на сайті (всі будуть знати, що саме Ви долучились до проекту і фінансово допомогли на ранньому етапі), безкоштовний триденний тест-драйв майбутньої тестової рами. 

Це ж супер: задонативши 200 грн мати цілковите право поїхати на три дні в Пилипець і відгоцати там наповну, а якщо сподобається рама, замовити її уже дешевше, плюс унікальність байка, такий точно буде лише в тебе, а ще + в карму, респект і уважуха. 

Для того, щоб зробити нормальну раму для тестів з алю потрібно назбирати мінімум 10 тис. грн. 

зкидувати можна на приват 5168 7553 7833 3765 Руденко Богдан, 
обов’язково потім відписуватись в приватні повідомлення (хто, скільки, коли). Щоб мати всі плюшки думаю зробити мінімальний поріг в 200 грн, тай 2 грн лишніми не будуть, за це знову ж великий респект і величезний + в карму. 

2. насправді там не так багато сварки, там де сходяться підсідельна труба і нижня добавляються 

до довжини ще +30% , на малюнку показано досить умовно, принцип зрозумілий довжина шва лише нижня 120 мм, довжина нижня+ підсідельна -- 160 мм

Виграш ось в чому, сверлиться дірка в трубі, туди упихується упор, він обварюється і все, непотрібно робити присвособи для вух, щоб отвори співпадали, і їхня вісь була паралельна  іншим, там більше мороки, вартість майже не зміниться.

Надійності будемо добиватись товщиною стінки труби і жирності зварного шва.

3. можна, лишніх дірок насвердлити не проблема, але ж тоді буде мінятись і компоновка, і хід підвіски. Так і зробимо, шо там самі ходові 190, 200, 210, 220, 240 мм?

4. несуттєво коли виконувати 3 пункт - дірки не буде ))



Cсылка на пост
0
 Delazarus

На сайте с 17.03.2015
Репутация: 11
Сообщений 124
Пол: Мужской(41)
Город: Полтава
Стиль: MTB:Park
Байк: HornetPikeM8000 Zee, Author Impulse II
20 окт 2016 в 13:27

iklo писал(а):
реквизиты куда переводить и какой бонус - надо на титульную страницу. Если вы сделаете байк тестовый. который будет обкатываться в Пилипце и т.п. (аренда недорогая?) - это очень круто.

По поводу сварки - да не важно много или нет. Это дополнительная работа. Это место, где можно ошибиться. Это увеличение стоимости. Вас ждет успех (да и всех нас с вами :) ) если вы будете придерживаться стратегии и достигните заявленых целей. Повторюсь, я не инжинер, я просто вижу нарушение целей. Да и в общем, простота - это залог успеха. И низкая цена рамы - это не только нам надо, не все европейцы и т.п. желают выкидывать кучу денег на байки, а тот же пилипец и т.п. наверняка испытывают проблемы с предоставлением байков в аренду по причине нев№";й их цены. 

Удачи! 

От улыбки станет всем теплей (с) Джокер
Cсылка на пост
+1
 iklo

На сайте с 27.10.2015
Репутация: 23
Сообщений 51
Пол: Мужской(33)
Город: Kiev
Стиль: MTB:Park
20 окт 2016 в 22:40

Delazarus, дякую за довіру, та підтримку, обов'язково дійдемо до кінця, аби тільки позлити дистриб'юторів - це варто зробити. 

Додав інформацію на початку теми.


в вільний час активно пропрацьовую варіант виготовлення універсальної алю рами, вона буде ваща за трейлові рами, та запас надійності буде добрячий, мінімум мініДХ потяне, попалась на очі рама від бегемота Bergamont Straitline MTB 2015
3bfdc621014925.562fa6cc79267.jpg 
я так зрозумів, що лінк, що початок нижніх пер складаються з двох фрезерованих деталей, поідеї - так легше фрезерувати і дешевше вийде, а от чи надійно? ну там якщо допуски провтикали і всякі зазори люфти, є катальці з такими деталями, як вони себе показують на практиці?

потихенько відкладаю вільні гроші і збираю на комплект труб, попередній запит продавцю уже вислав, прораховує можливість не повністю труби замовляти а кратні метру, бо 6 метрів труби наприклад під рульовий стакан коштує 2700 грн  



трішки новин:
вийшов на керівнитство дистербютера алю труб, домовились про мінімальний відпуск труби кратний метру,
сплав АД35 (6082) Т66 - труби, АД31 Т5 - стакани, 
уже після свят почнемо закупати матеріал 



алю, більше інформації згодом
01.JPG

Cсылка на пост
+3
 alcohol923

На сайте с 19.03.2013
Репутация: 64
Сообщений 36
Пол: Мужской(32)
Город: Харьков
Стиль: MTB:Enduro
25 янв 2017 в 12:20

Хотелось бы глянуть цифры окончательной геометрии. А в целом очень круто! Очень надеюсь что  спустя несколько лет будут комплиты,  практически полностью разработаны и изготовлены в нашей стране (furor, garbaruk, trailmech  и тд.).
Молодцы ребята! Огромный респект!. 

Cсылка на пост
+1
  [ Подписаться на ответы в данной теме ]




ПОХОЖИЕ ТЕМЫ (сортировать по релевантности или по дате)
Посл. ответ Тема Автор Ответ. Просм.
5 июл 2022 в 00:00
  Покраска карбоновой рамы nice.ivchik15139
23 сен 2021 в 00:00
  20 глупых вопросов Ивану Кунаеву RollAllDay13803
5 июн 2021 в 00:00
  Вопрос выбора рамы. Dreamcatcher22176345
2 июн 2021 в 00:00
  Помогите с выбором двухподвесной рамы ZombiX115038
15 мая 2021 в 00:00
  Ищу деталь на дропауты рамы спешлайзед Dark_Delphin32231

  Список форумов ›››› Железки

  Форум:   







© 2003-2024 X-Bikers.com - горный велосипед, велотриал, фрирайд, стрит, дёрт, BMX
Размещение рекламы на сайте
Использование материалов без разрешения владельцев не допускается