[ Поиск ] [ Регистрация ] [ Пользователи ] [ Вход ]

  Список форумов ›››› Железки ›››› Просмотр темы

Розміри фрівіла і проблема з шатунами

Автор Сообщение
 SS rider

На сайте с 20.08.2009
Репутация: 381
Сообщений 3574
Пол: Мужской(29)
Город: Ужгород
Стиль: MTB:Downhill
Байк: убийцо ступенек
8 июн 2021 в 21:40

Вітання Х-байкериsmiley-trololo.gif
Два питання, засуну їх в одну тему.

1) Є фрівіл ODYSSEY BMX FREEWHEEL (1/8") (13T), який, із-за криворукості майстра, зараз без пружинки і не завжди нормально працює. Як мені сказали, це не ремонтується, треба купувати новий. Які розміри цього фрівіла? Які характеристики фрівілів? Мо;t відстань між зубцями, крок і глибина різьби , ширина зубця ітд..., на що треба звернути увагу при воборі?
І у кого є досвід користання, підкажіть щось надійне.

2) Шатуни, хз що з ними, взагалі не розбираюсь в БМХ шатунах, рама Identiti P-66, вал короткий(із-за чого не докіня заходит в шатуни і вони розкручуються постійно), багато проставок, щоб шатуни не стукали в раму. 
Я їх зажимаю максимально, щоб не розкрутились за годину катання, але тепер вони ледве крутяться smiley-dash2.gif Короч, хто знає, який стандарт шатунів в цю раму і норм варіанти, чи підійдуть звичайні алю шатуни?

Cсылка на пост
0
Поделиться:
VKontakte Facebook
 makc16

На сайте с 29.07.2011
Репутация: 364
Сообщений 2365
Пол: Мужской(29)
Город: Хорол
Стиль: MTB:DirtJumping
Байк: Dartmoor 26Player 2017+FOX 36 831
9 июн 2021 в 08:23

1. Основне це зверни увагу на внутрішній діаметр фрівіла з різьбою. Самі поширені це 35мм, але можуть бути і інші. Ну а кількість зубів підбирай уже під свою потребу в передачі. Особисто в мене, свого часу, DICTA прослужив довше ніж ODYSSEY. 
2. Любі бмх шатуни з широким валом, типу профайлів або прайд стріт. Якщо не помиляюся то рама під євро каретку. Головне брати під 19мм вал шатуни, бо в 22мм вузькі проми і швидко будуть зношуватися. Ну і звісно каретка з внутрішньою посадкою чашок (не ex). Мтб шатуни таж можна поставити любі в яких різьбова каретка 68/73мм (тут внутрішні чи виносні чашки не принципово)

Instagram: maksym.semeniuta || VK: dirt_jumper23 || Facebook: lifeondirt
Cсылка на пост
+3
 SS rider

На сайте с 20.08.2009
Репутация: 381
Сообщений 3574
Пол: Мужской(29)
Город: Ужгород
Стиль: MTB:Downhill
Байк: убийцо ступенек
9 июн 2021 в 16:46

У мого фрівіла 24 мм внутрішній діаметр, це у всіх так? Я бачу в продажі Дікта, вони по 200 грн, а одісей 560, але ніде не указано його внутрішній діаметр.

На рахунок карєтки, так, це євро, 68 мм ширина самого карєточного стакана, але, якщо я візьму без виносних чашок, то історія повториться із 2 см проставками з кожної сторони... там грає роль кут відхилення шатуна від осіб щоб не стукав по перам, чи якійсь інший параметр?

Cсылка на пост
0
 Blackbeard

На сайте с 04.03.2015
Репутация: 98
Сообщений 974
Пол: Мужской(34)
Город: Караганда
Стиль: MTB:Freeride
9 июн 2021 в 16:57

SS rider писал(а):
на що треба звернути увагу при воборі? І у кого є досвід користання, підкажіть щось надійне.

Насколько я помню, кроме одиссея почти никто не делает фривиллы на 13т.
Был еще какой-то DRIFT MANIAC 13T, но чет их найти еще сложнее, чем одиссей.

У одессейского фривилла резьба м30х1. Вот под такую резьбу тебе и нужен фривилл.

Выбор 14-15т фривилов гораздо больше, чем 13т. Но в таком случае изментся передаточное соотношение и, возможно, переднюю звезду тоже захочется заменить.

Бывают еще фривилы под 35мм резьбу. Ну точнее не 35мм, а 1.375" на 24 витка. Такая же точно резьба у левой чашки каретки. Можно проверить попытавшись вкрутить левую чашку каретки в сам фривилл.

1/8" или 3/32" - это про толщину зуба фривила и про выбор цепи.
1/8" это DMX цепь, зуб около 3мм толщиной.
3/32" это т.н. рейсинговые сингл-спид цепи. Толщина зуба в районе 2,4мм.

SS rider писал(а):
2) Шатуни, хз що з ними, взагалі не розбираюсь в БМХ шатунах, рама Identiti P-66, вал короткий(із-за чого не докіня заходит в шатуни і вони розкручуються постійно)

Шатуны 2х или 3х элементные?
Если 2х - то только полная замена. Если 3х - можно поискать более длинный вал.

SS rider писал(а):
чи підійдуть звичайні алю шатуни?

Смотря что катать. Для дёртов хватит МТБшных алю шатунов, что-то под Hollowtech 2. Стандартные (недорогие!) внешние подшипники. Плюс они, в любом случае, будут легче, чем BMX палки.
Если по стриту гонять, то МТБ шатуны - не лучший выбор, лучше что-то из BMX-палок подобрать или вал заменить.

makc16 писал(а):
Головне брати під 19мм вал шатуни, бо в 22мм вузькі проми і швидко будуть зношуватися.

Даже под 19 вал ВМХ-евро каретки долго не живут.

В идеале использовать BMX каретку с внешними подшипниками. Ну что-то типа:

octane-one-external-bb-19mm-bottom-brack

Можно купить готовую, но есть вариант и самому собрать. Берешь чашки от любой каретки под Hollowtech 2 и устанавливаешь в нее подшипники от BMX Spanish. ПРОФИТ.
Шатуны, естетсвенно, должны иметь достаточно длинный вал, чтоб все это до кучи собралось.


SS rider писал(а):
У мого фрівіла 24 мм внутрішній діаметр, це у всіх так?

Меряй лучше наружный диаметр резьбы на самой втулке. Желательно штангелем)

SS rider писал(а):
якщо я візьму без виносних чашок

Тут вопрос не в чашках, а в т.н. q-факторе. У BMX шатунов он никак не регламентирован и ничем не ограничен, в зависимости от длинны вала/количества спейсеров/формы шатунов может принимать любое значение.

Cсылка на пост
+8
 makc16

На сайте с 29.07.2011
Репутация: 364
Сообщений 2365
Пол: Мужской(29)
Город: Хорол
Стиль: MTB:DirtJumping
Байк: Dartmoor 26Player 2017+FOX 36 831
9 июн 2021 в 17:05

Blackbeard писал(а):
19 вал ВМХ-евро каретки долго не живут
я свою с 2018 года не менял. 

Instagram: maksym.semeniuta || VK: dirt_jumper23 || Facebook: lifeondirt
Cсылка на пост
0
 Blackbeard

На сайте с 04.03.2015
Репутация: 98
Сообщений 974
Пол: Мужской(34)
Город: Караганда
Стиль: MTB:Freeride
9 июн 2021 в 17:14

makc16 писал(а):
я свою с 2018 года не менял. 

Я хоронил по 2-3 штуки за сезон)) Правдо то было лет 10 назад.

Cсылка на пост
0
  [ Подписаться на ответы в данной теме ]



ПОХОЖИЕ ТЕМЫ (сортировать по релевантности или по дате)
Посл. ответ Тема Автор Ответ. Просм.
15 июл 2011 в 00:00
  проблема с шатунами
  На страницу 1, 2, 3
наватек4510366
1 авг 2013 в 00:00
  Проблема с BMX-шатунами Veed96107
2 мар 2012 в 00:00
  проблема с шатунами(нет шлицов)
  На страницу 1, 2
majestyks3510834
2 июн 2007 в 00:00
  проблема с кареткой-шатунами
  На страницу 1, 2
robak299439
3 фев 2015 в 00:00
  Розміри пружини 888 ? (38 ноги)
  На страницу 1, 2
Seedster329340

  Список форумов ›››› Железки

  Форум:   







© 2003-2024 X-Bikers.com - горный велосипед, велотриал, фрирайд, стрит, дёрт, BMX
Размещение рекламы на сайте
Использование материалов без разрешения владельцев не допускается